TARİHÇE


Lütfü Ünver’in kurucu ortağı olduğu İltay Mimarlik 1977 yılında Mecidiyeköy, İstanbul’da kurulmuştur.

1987 yılında, dünyadaki bilgisayar ve bilgi teknolojilerinin ilerlemelerine paralel olarak bilgisayar destekli tasarım (BDT) sistemini kullanmaya başlamış ve bu konuda ülkenin öncü mimarlık firmalarından biri olmuştur. Günümüzde, proje çalışmalarını BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) tabanlı sistemlerde hazırlamaktadır.

İltay Mimarlık,  yurtiçinde ve yurtdışında, ofis binası, yönetim binası, restoran binası, toplu konut, fabrika, gibi birçok değişik işlevlerdeki yapıların tasarım, uygulama ve danışmalık işlerini üstlenmiştir. Bu sürecin sağladığı deneyim ile tasarımcı ve uygulamacı mimarlardan oluşan ekibi ile Türkiye’nin en yenilikçi ve güvenilir firmaları arasında yer almaktadır.

Pek çok farklı ölçek ve işlevde yapılar tasarlayarak inşa eden İltay Mimarlık’in, başlıca çalışma alanları, MİMARLIK, İÇ MİMARLIK, RESTORASYON, KENTSEL TASARIM, İNŞAAT VE PROJE YÖNETİMİ olarak sıralanabilir.

İltay Mimarlık, İSO 9001:2008 kalite yönetim sistemi, İSO 14001:2004 çevre yönetim sistemi ve OHSAS 18001:2007 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri belgelerine sahiptir.

İltay Mimarlık, sürdürülebilirlik ve çevre dostu “yeşil bina” tasarımı yönünde çalışmalar yapmaktadır. Kadrosunda LEED, EDGE, B.E.S.T gibi yeşil değerlendirme sistemlerine ve BEP-TR binalarda enerji performansı uygulamasına hakim Enerji Kimlik Belgesi (EKB) uzmanlarını bulundurmaktadır.